10 Čvc

Metro v Gurgaonu – mapa, jízdné a další praktické informace

Gurgaon je satelitním městem v oblasti Dillí. Přestože se jedná o poměrně nové místo, má 3. nejrozvinutější ekonomiku v celé zemi. To vše především díky automobilovému průmyslu Maruti Suzuki Private Limited a zároveň kvůli prostorům pro kanceláře, které oblast poskytuje více než polovině firem ze seznamu “Fortune 500”. Kromě toho je Gurgaon důležitým dopravním a vzdělávacím uzlem země. Pokud máte do tohoto města v nejbližší době namířeno, přijde vám vhod tento článek, který je nabitý informacemi nejen o městské dopravě, ale také o zajímavých místech, které během své cesty můžete navštívit.

Zajímavosti z místa

 1. Kingdom of Dreams je nádherný komplex, který se skládá z velkolepého chrámu, zdobených soch a úchvatných interiéru, při pohledu na které doslova ztratíte dech.
 2. Nakoupit si suvenýry anebo si dopřát něco z typické indické kuchyně můžete v Ambience Mall, což je obrovské nákupní centrum, kde skutečně seženete všechno.
 3.  Pokud si potrpíte na vysokou gastronomii a dáváte přednost luxusu před lokální stravou, pak zavítejte na jídlo do Cyber Hubu. Nejvíc to tady žije právě v noci.

Základní informace o metru

Metro v Gurgaonu je velmi úzce propojené s metrem v Dillí a přímo na ni navazuje přes stanici metra Sikandarpur. V tuto chvíli operuje pouze s jednou tzv. “Rapid linkou”, s celkovým počtem 11 stanic a délkou trasy 11,7 km. Denně metro přepraví zhruba 50 tisíc pasažérů. V tuto chvíli nejsou plánována žádná rozsáhlejší rozšíření.

Jízdné

Na jízdu metrem v Gurgaonu využijete lístek, jehož cena je jednotná nezávisle na tom, jak daleko pojedete a stojí 20 rupií (6 Kč). Zároveň však lze použít také stejný typ jízdného (tokeny nebo kartu) jako na přepravu metrem v Dillí. Jízdenky si zakoupíte na kterékoli stanici metra.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

 

Seznam všech stanic

Rapid linka

 1. Sector 55-66
 2. Sector 54 Chowk
 3. Sector 53-54
 4. Sector 42-43
 5. DLF Phase 1
 6. DLF Sikandarpur
 7. DLF Phase 2
 8. Vodaphone Belvedere Towers
 9. Indus Bank Cyber City
 10. Micromax Moulsari
 11. DLF Phase 3Metro v Gurgaonu

Jízdní řády

Metro je v provozu každý den, od 6:05 do 00:36. Na vlak si průměrně počkáte zhruba 4 minuty, ale vždy to záleží na konkrétním dni, čase a vytíženosti metra. O konkrétní podobě jízdních řádů se můžete snadno informovat přímo na místě.

Autobusová doprava

Po městě se můžete přepravovat také autobusovou dopravou. Avšak jednotlivé linky nejezdí pravidelně a lidé je využívají spíše k přepravě mezi Dillím a Gurgaonem, případně mezi Gurgaonem a jinými městy. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Gurgaonu dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Gurgaon? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Gurgaonu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Gurgaon je jednoznačně zajímavou destinací. My však neustále přidáváme nový obsah a naše stránky rozvíjíme. Mezi další zajímavá města v Indii patří: Bombaj, Dillí nebo Džajpur. Zůstaneme-li v Asii, tak doporučujeme navštívit: Manilu nebo Taipei. Pro milovníky Evropy jednoznačně doporučujeme: Amsterdam, Barcelonu, Kyjev, Milán nebo Neapol . Nadšenci do umění by měli navštívit metro v Petrohradu.

Závěr

Ať.  už se rozhodnete Gurgaon navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Gurgaonu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.