17 Kvě

Metro ve Vídni – informace, jízdenky a mapa

Prakticky každé velké evropské město, které chce zajistit svým obyvatelům dostatečně rychlý a pohodlný způsob dopravy, musí myslet na metro. To si uvědomovali už naše předchůdci před více než 100 lety, nicméně stanice a linky se stavěly a neustále staví i dnes – příkladem budiž Vídeň, hlavní město Rakouska.

Obecné informace

Metro ve Vídni dostávalo svůj nynější ráz až v druhé polovině 20. století, kdy se otevřela většina dnešních tras. V současné době má tak metro ve Vídni 5 linek a na 90 stanic. Denně se jím přepraví statisíce lidí za prací i za kulturou, přičemž metro mohou využívat v době od 5:00 ráno do 0:30 v noci. Svou intenzitou jednotlivých spojů hodně připomíná naší, pražskou obdobu metra.

Vídeňské metro má 5 linek

Jak už jsme uvedli, vídeňské metro má celkem 5 linek – U1 až U6. Jediná linka U5 chybí, a to sice protože plány na tuto linku pokaždé zkolabovaly. Všechny linky jsou, podobně, jako jinde ve světě, označeny barevně a není problém se v nich orientovat. Trasy metra jsou navržené tak, aby spojovali celé centrum a zároveň i okrajové čtvrti Vídně, což oceníte zejména Vy, jakožto turisté. Každá z linek má pak alespoň 3 přestupní stanice, čili z jednoho konce města na druhý se můžete dostat opravdu rychle.

Mapa metra ve Vídni

Vídeňské metro - mapa

Mapa zdarma ke stažení

Seznam důležitých stanic

Níže naleznete seznam nejvýznamějších stanic, které se Vám při návštěve Vídně budou rozhodně hodit.

Erdberg – Pokud se vydáte do Vídně autobusovým spojem – např. Eurolines, Flixbusem nebo Regiojetem, tak dorazíte na hlavní autobusové nádraží, kde se nachází stanice metra Erdberg.

Landstrasse – Pokud se potřebujete rychle dostat na vídeňské letiště, tak nejlepším způsobem je využít expresního spoje CAT (City Airport Train), který Vás rychle doveze na letiště Schwechat.

Praterstern – Kdo by neznal Prater! Nejznámější zábavní centrum, které se nechází přímo ve Vídni. Zastávka Praterstern je zároveň přestupní stanicí mezi linkami U1 a U2.

Schönbrunn – Snad jedna z největších turistických atrakcí. Schönbrunn. Letní sídlo rakouských císařů od 18 století. Nachází se zde bludiště, překrásné zahrady, zámek a ZOO.

Stephansplatz – Přestupní stanice linek U1 a U3, která se nechází v úplném centru Vídně. Při výstupu ze stanice se ocitnete přímo u katedrály Svatého Štěpána.

Cena jízdného

Všechny typy jízdného můžete zakoupit v trafikách nebo v samoobluslužných automatech na každé stanici metra. Pokud zrovna nevládnete němčinou nemusíte se bát. Automaty se dají přepnou do slovenštiny případně angličtiny. Lze platit jak v hotovosti, tak i za pomocí debitních/kreditních karet.

  • Jednorázový lístek za 2.40 € (platí pro jednu cestu – včetně případných přestupů)
  • Dětský lístek za 1.20 € (jednorázový lístek pro děti do 6 let)
  • 24 hodinový lístek za 8 € (platí 24 hodin od označení)
  • 48 hodinový za 14 €

Vienna-Card

Alternativou pak může být tzv. Vienna-Card, který Vám umožní jak jízdu na 72 hodin, tak i zlevněný vstup na kulturní místa Vídně. Cena karty činí necelých 19 Euro.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do Vídně?

Rozhodli jste se, že navštívíte Vídeň? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování ve vídni

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Vídeň navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Vídně dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

5 (100%) 3 votes