4 Čvc

Metro v Norimberku – mapa, jízdné a další praktické informace

Norimberk je jedním z nejvýznamějších německých měst ležících v Bavorsku. Bylo založené kolem roku 1000 n. l. a už od této doby tvořilo spolu s blízkým Augsburgem významné obchodní centrum Evropy. Město je zajímavé svou krásnou, zachovalou (a na některých místech zrekonstruovanou) archikekturou a polohou – rozkládá se na obou březích řeky Pegnitz. Spolu s městy  Fürth, Erlangen a Schwabach tvoří velkou sídelní oblast s 1,2 miliony obyvatel. Pokud máte do Norimberku v blízké době namířeno, pokračujte ve čtení tohoto článku, který je nabitý informacemi nejen o městské dopravě, ale také o zajímavých místech, které během své cesty můžete navštívit.

Zajímavosti z místa

 1. Bezesporu nejzajímavějším místem Norimberku je Altstadt neboli staré město. Dýchne na vás neopakovatelná atmosféra spolu s krásnými budovami a historickými uličkami. Projděte se po centru a vychutnejte si, co nabízí, třeba nad hrnkem kávy.
 2. Za návštěvu stojí také místní hřbitov Johannisfriedhof Nurnberg, který je zrekonstruovaný do podoby parku. Kromě památek pozůstalým je v okolí velká spousta zeleně. Můžete se tak procházet a zároveň obdivovat místo odpočinku historicky zajímavých osobností Německa.
 3. Milovníci historie si bezesporu užijí návštěvu muzea Dokumentationszentrum Reichsparteitagsgelaende, které vás ponaučí o historii nacistického Německa.

Základní informace o metru

Metro v Norimberku bylo poprvé uvedené v provoz roku 1972, linkou U1. V tuto chvíli operuje celkem se 3 linkami, jejichž  délka trasy je 37,1 km a rozkládá se do 48 stanic. Denně tento podzemní systém dopravy přepraví 410 tisíc pasažérů. V tuto chvíli je plánováno rozšíření všech 3 linek, které se budou posouvat především ve směru nejbližších okolních měst, například města Fürth.

Rezervujte si ubytování v Norimberku

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Jízdné

V Norimberku si zakoupíte dva hlavní typy jízdného, a sice jízdenky na krátkodobou přepravu a na dlouhodobou. Můžete si je zakoupit přímo na místě, na kterékoli stanici metra, anebo přes aplikaci či na internetu. Internetové jízdenky jsou levnější než ty, které si koupíte přímo na místě

Za běžné jízdné zaplatíte 3,10 EUR (1, 60 EUR za dětské), balíček 4 jízd za 5,80 EUR (dětské za 2,90 EUR), celodenní jízdné vás vyjde na 12,30 EUR a za 7denní “mobicard” zaplatíte 26,10 EUR.

Pakliže se v Norimberku zdržíte déle, druhou variantou jsou kupony, které můžete stadardně zakoupit v intervalech mezi 1 měsícem a rokem. O cenách se můžete informovat přímo na místě.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

U1

 1. Aufseßplatz
 2. Bärenschanze
 3. Bauernfeindstraße
 4. Eberhardshof
 5. Frankenstraße
 6. Fürth Hauptbahnhof
 7. Gemeinschaftshaus
 8. Gostenhof
 9. Hasenbuck
 10. Hauptbahnhof
 11. Hardhöhe
 12. Jakobinenstraße
 13. Klinikum
 14. Langwasser Mitte
 15. Langwasser Nord
 16. Langwasser Süd
 17. Lorenzkirche
 18. Maffeiplatz
 19. Maximilianstraße
 20. Messe
 21. Muggenhof
 22. Plärrer
 23. Rathaus
 24. Scharfreiterring
 25. Stadtgrenze
 26. Stadthalle
 27. Weißer Turm

U2

 1. Flughafen
 2. Herrnhütte
 3. Hohe Marter
 4. Nordostbahnhof
 5. Opernhaus
 6. Rathenauplatz
 7. Rennweg
 8. Röthenbach
 9. Rothenburger Straße
 10. Schoppershof
 11. Schweinau
 12. St. Leonhard
 13. Wöhrder Wiese
 14. Ziegelstein

U3

 1. Friedrich-Ebert-Platz
 2. Gustav-Adolf-Straße
 3. Kaulbachplatz
 4. Klinikum Nord
 5. Maxfeld
 6. Nordwestring
 7. Sündersbühl

Jízdní řády

Veškeré trasy metra jsou v provozu každý den, od pondělí do pátku. Začínají už kolem 5. hodiny ranní a provoz naopak končí kolem půlnoci. Na vlak si počkáte zpravidla od 3 do 10 minut, v závislosti na konkrétním dni, čase a vytíženosti linky. Přesnou podobu jízdních řádů si jednoduše zjistíte přímo na místě.

Autobusová doprava

Snadno se po městě můžete přepravovat také autobusovou dopravou nebo tramvajemi. Jízda autobusem je ale časově náročnější a můžete se na přecpaných silnicích zdržet. Některé autobusové linky skvěle navazují na metro a dopravu tedy můžete také kombinovat. Na přepravu autobusem využijete stejný typ karty jako na metro. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Norimberku dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Norimberk? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Norimberku

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Norimberk navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Víte, že Berlín je označován z město hipsterů? Už jste ho navštívili?

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Norimberku dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Jak se vám líbil článek?