17 Čvn

Metro v Kuala Lumpur – Mapa, jízdné a doprava

Koho láká cestování a celkově rád zkoumá nové kultury či prostředí, tak dnešní článek by Vám mohl padnout do noty. Budeme se totiž zmiňovat o městě Kuala Lumpur. Kde přesně ho můžete najít a jak se ve městě pohybovat? To zjistíte, pokud budete pokračovat ve čtení tohoto článku 🙂

Pár zajímavosti

 • Nejdříve začneme několika málo zajímavostmi. Kuala Lumpur je největším a současně hlavním městem Malajsie. Toto město je obývá 7,2 miliony lidmi. Je domovem různých kultur a etnik. V největším počtu jsou zde zastoupeni Číňané a na druhém místě jsou Malajci.

Kuala Lumpur - jedno z nejhezčích měst na světě

 • Ubytování v hotelu je zde levnější než v Evropě. Za tříhvězdičkový hotel v centru města zaplatíte 500 Kč za dvojlůžko. Pokud si přejete být v lepším – například čtyřhvězdičkovém hotelu, tak si připravte necelou tisícikorunu. Celkově si zde s cenami hlavu moc nelamte, protože v tomto městě je vše poměrně levné.
 • Jedna z nejznámějších jeskyň se nazývá – Batu Caves. Nachází se pouze 15 km severně od města a je součástí hinduistického jeskynního chrámu. Je přístupná zdarma a to v čase 8:00 – 20:00.
 • Hlavní hinduistický chrám v zemi se nazývá – Sri Mahamariamman Temple. Před vstupem si musíte sundat obuv, ale nebojte! Boty Vám nikdo neukradne :). Vstup je zdarma.
 • Jedním z nejznámějších obchodních center na světě se jmenuje Golden Triangle a nachází se jižně od PTT. Je tvořeno výškovými budovami, ze kterých je překrásný výhled na celé město.

Metro v Kuala Lumpur

Metro v tomto městě nelze nazvat tak úplně metrem. V některých částech totiž jezdí metro i na povrchu a tudíž se jedná i o nadzemní dráhu.

Souprava metra v Kuala Lumpur

Jelikož je Kuala Lumpur moderní a čisté město, tak i úroveň vagónů metra je velice dobrá. Některé soupravy jsou dokonce modernější než ty pražské a to už je co říct. Pražské metro je obecně jedno z nejlepších na světě.

Mapa metra ke stažení zdarma

Mapa metra v Kuala Lumpur

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout 🙂

Linky metra

 • Modrá – KTM Laluan Seremban
 • Červená – KTM Laluan Pelabuhan Klang
 • Oranžová – LRT Laluan Ampang
 • Hnědá – LRT Laruan Sri Petaling
 • Růžová – LRT Laruan Kelana Jaya
 • Fialová – Laluan KLIA Ekspres
 • Světle modrá – Laluan KLIA Transit
 • Zelená – Laluan Monoreil KL.

Cena jízdného

Ceny jízdenek na metro Vás zaskočí tím, že jsou opravdu nízké a také jak snadno se dají pořídit. Cena za jednu jízdenku se pohybuje od 6 do 9 Kč. To je pro představu stejně jako před 15 lety v Praze za dětský lístek.

U každé stanice naleznete automat, kde si vyberete cílovou destinaci a kupujete si lístek vždy na konkrétní cestu. Nevypadne Vám lístek, tak jak jste zvyklí, ale malý žetonek, který následně u vchodu přiložíte ke čtečce a až budete u východu, odevzdáte jej do turniketu.

Žetony na metro v Kuala Lumpur

Jedná se o poměrně revoluční řešení, které by mohl i Pražský dopravní podnik aplikovat u nás. Určitě by se ušetřila nějaká ta korunka a i české lesy.

Další možnosti dopravy

Kromě velice pohodlné přepravy metrem, lze využít i jiné způsoby přepravování. Pojďme začít autobusovou dopravou.

Autobusová doprava

Z našich zkušeností jsme zjistili, že autobusová doprava je velmi spolehlivá a nebývá sní nejmenší problém. Jediné co můžeme vytknout některým autobusům vytknout je jejich stáří. Některé vozy jsou totiž v opravdu zuboženém stavu.

Tento nešvar je ale kompenzován tím, že zase autobusy jezdí stále, tudíž nebudete nikdy čekat.

Vlak

Jako další je tu vlaková doprava.  Nečekejte ale stejně rozvinutou železniční síť  jako je v České Republice. Jsou tu pouze dvě trasy:

 • Jedna spojující Singapur a Thajsko, přes Kuala Lumpur a Butterworth
 • Druhá odbočující u Gemas směrem na severovýchod ke Kota Bharu v Kelantan.

V Sabahu je úzkokolejný spoj přes Sungai Padas z Tenom do Beaufort. Cesta je krásná, ale velmi pomalá.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do Kuala lumpur?

Rozhodli jste se, že navštívíte Baku? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v kuala lumpur

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete Kuala Lumpur navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Kuala Lumpur dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

Jak se vám líbil článek?