30 Led

Metro v Rotterdamu – mapa, jízdné, doprava

Rotterdam metro se skládá ze 4 linií, které spojují centrum města s jeho okrajem. Systém je v provozu od 1968 a nabízí pohodlnou a rychlou dopravu pro cestující. Vlaky jezdí ve frekvenci přibližně jednou za 5 až 10 minut a jsou vybaveny moderními bezpečnostními prvky a komunikačními systémy. Rotterdam metro je také integrován s dalšími dopravními službami v městě, což umožňuje snadný přestup pro cestující.

Obsah článku

Metro v Rotterdamu má 5 linek a 70 stanic

Line A (Schiedam Centrum – De Akkers) začíná v Schiedam Centrum a končí v De Akkers, nabízí širokou škálu zastávek ve městě, včetně několika nákupních center, parků a škol. Trasa je asi 11 kilometrů dlouhá a nabízí několik příležitostí k výhledu na město.

Line B (Nesselande – Willemsplein) je asi 8,5 kilometru dlouhá a nabízí přístup k několika důležitým oblastem města, včetně nákupního centra, parku a řady kancelářských budov. Trasa vede přes centrum města a nabízí vynikající přístup k mnoha atrakcím, jako jsou muzea, galerie a divadla.

Line C (De Terp – Ommoord) je nejkratší linkou metra v Rotterdamu, měří asi 6 kilometrů. Tato trasa vede přes několik důležitých oblastí, včetně centra města a několika nákupních center. Linka C nabízí snadný přístup k mnoha důležitým institucím, jako jsou univerzity, nemocnice a vládní budovy.

Line D (Slinge – De Kuip) je asi 10 kilometrů dlouhá a nabízí přístup k několika sportovním a kulturním zařízením v okolí. Trasa vede přes několik parků a nabízí několik příležitostí k výhledu na město. Line D je také ideální pro cestovatele, kteří hledají přístup ke sportovním utkáním a koncertům.

Line E (Capelle Centrum – Rotterdam Alexander) je nejnovější linkou metra v Rotterdamu a měří asi 12 kilometrů. Tato trasa nabízí snadný přístup ke klíčovým oblastem města, včetně nákupních center, parků a řady kancelářských budov. Line E také nabízí vynikající přístup

Mapa metra v Rotterdamu – Detailní plánek pro rok 2023

Mapa metra v Rotterdamu pro rok 2023

Mapa metra v Rotterdamu pro rok 2023

Stáhněte si kompletní aktuální mapy Rotterdamské veřejné dopravy do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Nejdůležitější stanice metra v Rotterdamu

Rotterdam má rozsáhlý podzemní systém dopravy, který zahrnuje řadu stanic. Následující stanice jsou považovány za nejdůležitější:

 1. Centraal Station: Tato stanice je hlavním železničním nádražím v Rotterdamu a slouží jako hlavní přestupní bod pro cestující, kteří přicházejí do města vlakem.
 2. Beurs: Nachází se v centru města a je významnou přestupní stanicí, kde se dá přestoupit na různé linky metra.
 3. Blaak: Nachází v blízkosti centra města a slouží jako důležitý bod pro návštěvníky, kteří chtějí navštívit místa jako Markthal, Fenix Food Factory a Lijnbaan.
 4. Capelle aan den IJssel: Tato stanice se nachází v jižní části Rotterdamu a slouží jako důležitý bod pro cestující, kteří chtějí navštívit rekreační oblasti jako Kralingse Plas.
 5. Zuidplein: Tato stanice se nachází na jihu města a slouží jako důležité přestupní místo na tramvajové linky.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Rotterdamu

Ceny jízdenek na městskou hromadnou dopravu v Rotterdamu závisí na typu jízdenky a na délce cesty. Jízdné lze zakoupit na automatech v stanicích nebo online. Následující jsou hlavní typy jízdenek:

 1. Jednorázová jízdenka: Tato jízdenka stojí cca. €2,50 za jednu cestu a platí se vždy při nástupu do dopravního prostředku.
 2. Časová jízdenka: K dispozici pro jednotlivce i skupiny a platí po určitou dobu, například jednu hodinu nebo celý den. Tyto jízdenky stojí cca. €7,50 za celodenní jízdenku.
 3. Měsíční jízdenky: Vhodné pro dlouhodobé návštěvníky města a nabízejí slevy na cenu jednorázových jízdenek. Tyto jízdenky jsou k dispozici pro jednotlivce i skupiny a lze je zakoupit na měsíc, čtvrtletí nebo rok.

Nejlepší jízdenka pro turisty v Rotterdamu závisí na délce jejich pobytu a na tom, jak moc budou cestovat městskou hromadnou dopravou. Pro turisty, kteří stráví ve městě jen několik dní, je nejlepší volbou jednorázová jízdenka. Pro vícedenní návštěvy spíše doporučujeme časový kupón.

Jak se dostat z letiště mezinárodního letiště v Rotterdamu (RTM) do centra města?

Z letiště se lze dostat do centra Rotterdamu veřejnou dopravou pomocí autobusu nebo vlakem.

 1. Autobus č. 33 jezdí přímo z letiště do centra města Rotterdamu. Cesta trvá asi 30 minut a autobus jezdí každých 30 minut.
 2. Vlakem se lze dostat do centra Rotterdamu také, stačí přestoupit na vlakové nádraží Rotterdam Centraal, které se nachází v samotném centru města. Cesta vlakem z letiště trvá asi 15 minut.

Obě možnosti jsou snadné a rychlé, a turisté se mohou rozhodnout, která z nich je pro ně nejlepší, v závislosti na jejich plánech a požadavcích. Ve všech případech lze jízdenky na veřejnou dopravu zakoupit přímo na nástupišti nebo předem online.

Případně můžete zkusit Bolta.  Ceny se liší podle cíle vaší cesty a můžete je objednat přímo na letišti nebo pomocí aplikace na vašem mobilním telefonu – např. skrz Bolta.

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ V Rotterdamu

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

TOP 5 turistických atrakcí, které stojí za to navštívit v Rotterdamu

 1. Euromast: Je to vysoká rozhledna se výhledem na celé město, která byla otevřena v roce 1960. Má 185 metrů výšky a návštěvníci mohou vyjet až do výšky 100 metrů a obdivovat panoramatický výhled na město.
 2. Markthal: Je to unikátní stavba s klenutým stropem a freskami, která slouží jako tržnice s jídlem a suvenýry. Navštěvníci si mohou vychutnat speciality z celého světa a prohlédnout si architekturu budovy.
 3. Kubešová věž: Je to moderní vysoká budova s neobvyklým tvarováním, která se nachází v centru města. V budově je umístěn hotel, restaurace a vyhlídková plošina s výhledem na město.
 4. De Hef Bridge: Je to významný most, který spojuje centrum města s částí Delfshaven. Most je známý svým unikátním designem a jeho výhled na řeku Maas.
 5. Kunsthal Museum: Je to muzeum moderního umění, které se nachází v centru města. Muzeum má širokou škálu expozic včetně fotografií, soch, malířských děl a dalších uměleckých děl. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout výstavy současných umělců a děl z celého světa.
Závěr našeho průvodce do DRAFT

Ať už se rozhodnete Rotterdam navštívit z jakýchkoliv důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Rotterdamu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Z Rotterdamu to je do Amsterdamu opravdu kousek – už jste si přečetli náš článek o této nizozemské metropoli? Ne? Přečtěte si ho zde – Metro v Amsterdamu.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak ho sdílejte i na Facebooku.