29 Led

Metro Ankara – mapa, jízdné, doprava

Ankarské metro je hlavním veřejnám dopravním systémem v Ankaře. Má tři linky s celkovou délkou více než 96 kilometrů a 95 stanicemi. Metro je spojeno s dalšími  dopravními systémy, jako jsou autobusy a tramvaje. Jeho služby jsou využívány každodenně statisícy cestujícími Metro je známé pro svou spolehlivost, rychlost a dostupnost. Je vybaveno nejmodernějšími technologiemi a zabezpečením, aby cestující mohli bezpečně a pohodlně cestovat.

Metro v Ankaře má 3 linky a 95 stanic

Ankarské metro má tři hlavní linky, které slouží k přepravě cestujících v různých částech města a příměstských oblastech.

Linka M1 (AŞTİ-Batıkent) je nejstarší linkou metra v Ankaře. Její trasa vede od nákupního centra AŞTİ na jihovýchodě města až po Batıkent, což je jedna z největších rezidenčních oblastí v Ankaře. Tato linka nabízí výhled na město a panoramatické pohledy na okolní hory.

Linka M2 (Kızılay-OTOGAR) je nejrušnější linkou v Ankaře. Její trasa vede přes centrum města a klíčové turistické a nákupní oblasti, jako je Kızılay, a končí na autobusovém nádraží OTOGAR. Cestující mohou využít tuto linku k navštívení mnoha historických památek, jako je Anıtkabir, muzeí a parků.

Linka M3 (OSB-Törekent) je nejnovější linkou metra v Ankaře. Její trasa vede od nákupního a průmyslového centra OSB na jihozápadě města až po Törekent na severovýchodě.

Mapa metra v Ankaře – Detailní plánek pro rok 2023

Detailní plánek dopravního systému v Ankaře

Stáhněte si kompletní aktuální mapy veřejné dopravy v Ankaře do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Nejdůležitější stanice metra v Ankaře

 1. Kızılay: Tato stanice je nejdůležitější přestupní stanicí v Ankaře, kde se setkávají linky M1 a M2. Je to také jedno z nejrušnějších míst v Ankaře, kde se nachází mnoho nákupních, kulturních a turistických atrakcí.
 2. OSB: Tato stanice se nachází v nákupním a průmyslovém centru OSB a slouží jako klíčový bod pro návštěvníky, kteří chtějí nakupovat.
 3. Batıkent: Tato stanice se nachází v jedné z největších rezidenčních oblastí v Ankaře a slouží jako důležitý bod pro místní obyvatele, kteří zde žijí a pracují.
 4. AŞTİ: Tato stanice se nachází v nákupním centru AŞTİ
 5. Törekent: Tato stanice se nachází v jedné z nejrušnějších obchodních oblastí

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Ankaře

V Ankaře existují různé typy jízdenek na městskou hromadnou dopravu, jako jsou jednorázové jízdenky, denní jízdenky a týdenní jízdenky. Tyto jízdenky lze zakoupit v automatech na nástupištích nebo u prodejců na ulici.

 1. Jednorázové jízdenky stojí asi 4 TRY a platí pouze na jednu jízdu na jednom směru.
 2. Denní jízdenka stojí asi 10 TRY a platí po celý den na všechny druhy městské hromadné dopravy v Ankaře.
 3. Týdenní jízdenka stojí asi 30 TRY a platí po celý týden na všechny druhy městské hromadné dopravy v Ankaře.

Pro turisty je nejlepší volbou denní jízdenka, protože jim umožňuje využívat všechny druhy městské hromadné dopravy v Ankaře po celý den bez nutnosti platit za každou jízdu zvlášť. Tuto jízdenku mohou využít k návštěvě turistických atrakcí a k dosažení různých částí města.

Jak se dostat z mezinárodního letiště Esenboğa v Ankaře do centra města?

Z letiště Esenboğa v Ankaře je možné se dostat do centra města veřejnou dopravou následujícími způsoby:

 1. Autobusem: Z letiště je možné jet autobusem číslo 442, který jezdí do centrálního nádraží AŞTİ. Cesta trvá asi 1 hodinu a cena jízdenky se pohybuje kolem 3 TRY.
 2. Metrem: Z letiště je možné jet linkou M3 (Airport Metro) do stanice Kızılay, kde je možné přestoupit na jinou linku a dostat se do různých částí města. Cesta trvá asi 30 až 40 minut a cena jízdenky se pohybuje kolem 6 TRY.
 3. Taxi: Je také možné se dostat z letiště do centra města taxíkem. Cesta trvá asi 30 až 40 minut a cena se pohybuje kolem 50 až 60 TRY.

Turisté by se měli vyhnout jízdě s řidiči, kteří si účtují vyšší ceny, a raději využít služeb ověřených taxikářských společností.

REZERVUJTE SI UBYTOVÁNÍ V Ankaře

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

TOP 5 turistických atrakcí, které stojí za to navštívit v Ankaře

 1. Anıtkabir: monumentální mauzoleum, kde je pochován Mustafa Kemal Atatürk, zakladatel moderního Turecka.
 2. Kocatepe Camii: největší moskevský v Ankaře s výškou minaretu 77 metrů a kapacitou 25,000 věřících.
 3. Hrádek Ankara: středověký hrad v centru města, který byl přestavěn na muzeum historie města.
 4. Náměstí Taksim: jedno z hlavních náměstí v Ankaře, kde se konají různé slavnosti a akce.
 5. Museum of Anatolian Civilizations: muzeum, které prezentuje dějiny Anatolie od neolitické éry po období Ottomanů.
Závěr našeho průvodce do DRAFT

Ať už se rozhodnete Ankaru navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Ankary dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Z Ankary to je do Istanbulu opravdu kousek – už jste si přečetli náš článek o této turecké metropoli? Ne? Přečtěte si ho zde – Metro v Istanbulu.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na i na Facebooku.