31 Říj

Metro v Dubaji – mapa, jízdné a další praktické informace

Dubaj je hlavním městem a zároveň nejlidnatějším městem stejnojmeného emirátu, který se nachází SAE. Jedná se o nejznámější město z arabského světa a rozkládá se na pobřeží Perského zálivu. Klasicky si v tomto článku přiblížíme nejdříve hned několik zajímavostí a pak se vrhneme na dopravu ve městě. Jelikož jsou naše stránky zaměřené především na metro, tak nejvíce budeme mluvit o metru v Dubaji. Připravili jsme si pro Vás mapu metra, informace o jízdních řádech, cenu jízdného a spoustu dalších užitečných a především zajímavých praktických rad.

Pro začátek tu máme pár zajímavostí

 • Zdá se Vám to možná neuvěřitelné, ale v roce 1990 byl v Duvaji pouze 1 mrakodrap. Díky rychle se rozvíjející ekonomice jich je v současné době přes 400.
 • V Dubaji byl vyroben i nejdelší zlatý řetízek, který měl na délku 4,2 km.
 • 85% obyvatel Dubaje jsou cizinci
 • V Dubaji se nemusí platit daň z příjmu fyzických osob
 • Přímo v nákupním středisku se nachází rozlehlý ski areál, který má rozlohu přes 22 500 m²
 • Ve městě se nachází největší stavba na světě Burj Khalifa a také nejluxusnější hotel světa Burj Al Arab
 • V létě zde dosahují teploty až 50°C

Rezervujte si ubytování v Dubaji!

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Metro v Dubaji – základní informace

Celkově se dubajské metro skládá ze 2 linek – zelené a červené. Červená linka vede podél pobřeží z autobusového nádraží Jebel Ali až po další autobusové nádraží Rashidiya. Červenou linkou se také dostanete na terminál 1 a 3 mezinárodního letiště Dubaj. Pokud se budete pohybovat převážně v centru využijete hlavně zelenou linku.

Současně je v provozu 47 stanic, které jsou obsluhované plně automatizovanými vlaky bez řidiče. Délka všech linek metra je 45 km. První vlaková souprava vyjíždí každé ráno v 5:30 a poslední vlak jede pak o půlnoci. Pozor si však dejte na pátek, kdy jezdí metro až od 10h odpoledne, ale končí až v 1 ráno.

Plánek metra ke stažení

Po kliknutí se Vám mapa zvětší a můžete si ji i stáhnout

Mapa metra v Dubaji

 

Seznam všech stanic metra

Červená linka:

Rashidiya – Emirates – Airport Terminal 3 – Airport Terminal 1 – GGICO – Deira City Centre – Al Rigga – Union – Khalid Bin Al Waleed – Al Karama – Al Jafiliya – World Trade Centre – Emirates Towers – Financial Centre – Burj Khalifa / Dubai Mall – Business Bay – Noor Islamic Bank – First Gulf Bank – Mall of the Emirates – Sharaf DG – Dubai Internet City – Nakheel – Dubai Marina – Jumeirah Lake Towers – Nakheel Harbor & Tower – Ibn Battuta – Energy – Jebel Ali

Zelená linka:

Etisalat – Al Qusais-1 – Airport Free Zone – Al Nahda – Al Rashid Stadium – Al Qiyadah – Abu Hail – Abu Bakr Seddiqi – Salahuddin – Union Square – Baniyas Square – Palm Deira – Al Ras – Al Ghubaiba – Al Fahidi – Khalid Bin Al Waleed – Oud Metha – Healthcare City – Jaddaf-1 – Creek

Nejdůležitější stanice

 • Přestupní stanice: Burjuman a Union Station
 • Airport Terminal 3: Metrem se v Dubaji dostanete i na letiště – stačí vystoupit na této stranici
 • Dubai Mall Metro Station: Stanice se nachází u dubajského nákupního centra a nejvyššího budovy na světě Burj Khalifa

Ceník jízdného

Pro MHD v Dubaji je nutné využít přednabitou kartu podobnou naší Lítačce. Jedná se o kartu Nol a lze ji využít na všechny druhy dopravy (autobusy, metro, taxi nebo tramvaje. Karta Nol je dostupná hned ve 4 barevných provedení a každá barva má svůj význam.

 • Červená – Slouží pro jednorázové jízdy (Pořízení karty vyjde na 2 dirhamy)
 • Stříbrná – Přednabitá karta (Vyjde na 25 dirhamů – 6 je na pořízení karty a 19 na předplacený kredit)
 • Zlatá – Jedná se o VIP kartu pro cestování v luxusních soupravách (Stojí stejně jako stříbrná karta)
 • Modrá  – Dostupná pouze pro rezidenty

Cenu jízdného ovlivňuje především počet zón, kterými se chystáte projet.

 • 1 zóna: červená 4 AED, stříbrná 3 AED, zlatá 6 AED
 • 2 zóny: červená 6 AED, stříbrná 5 AED, zlatá 10 AED
 • 3 a více zón: červená 8,5 AED, stříbrná 7,5 AED, zlatá 15 AED
Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do Dubaje?

Rozhodli jste se, že navštívíte Baku? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v dubaji

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Dubaj navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Dubaje dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

 

5 (100%) 1 vote