13 Pro

FlixBus autobusy – Spojení, jízdenky a jízdní řády

FlixBus je německá značka, která se specializuje na meziměstskou autobusovou dopravu v Evropě, Turecku a na americkém kontinentu. Značka byla založena v roce 2013 po deregulaci německého trhu osobní přepravy. FlixBus je vlastněna společností Flix SE, která také provozuje vlakovou dopravu v Německu a ve Švédsku pod značkou FlixTrain.

V roce 2014 rozšířila společnost FlixBus svou síť i do České republiky. Postupně začala nabízet různá spojení s okolními státy, zejména s Německem. V polovině roku 2015 vstoupil FlixBus na český trh vnitrostátní dopravy a začal provozovat linky z Prahy do destinací jako Brno, Plzeň nebo České Budějovice. Brzy rozšířil nabídku o spojení na Slovensko a do Chorvatska. Klíčovým momentem expanze FlixBusu v Česku bylo otevření dalších vnitrostátních linek v srpnu 2017. V České republice čelí největší konkurenci od společnosti RegioJet, vlastněného českým podnikatelem Radimem Jančurou.

Zelené autobusy Flixbus

Cestování s FlixBusem je jednoduché a bezstarostné díky častým spojům, spolehlivým jízdním řádům a moderním autobusům s vysokým komfortem. Rozsáhlá síť zahrnuje více než 40 zemí a přes 3 000 destinací po celém světě, což vám usnadňuje plánování a rezervaci cesty prostřednictvím online systému nebo mobilní aplikace. Navíc vám Flixbus umožňuje zůstat online během cestování díky bezplatnému Wi-Fi ve většině našich autobusů a sledovat průběh cesty v reálném čase pomocí pokročilého systému sledování.

Vybavení autobusů

 • klimatizaci
 • toalety na palubě
 • světla na čtení
 • zásuvky
 • pohodlná sedadla
 • bezplatné připojení k Wi-Fi
 • v mnoha autobusech také nápoje a občerstvení

Destinace a spoje v rámci České Republiky

Ať už je na vrcholu vašeho seznamu Praha, chcete zažít noční život v Brně, ponořit se do kulturní atmosféry Liberce nebo objevovat skryté poklady v Ostravě, rozsáhlá síť autobusových spojů vám umožní snadno a pohodlně objevit vše, co Česká republika nabízí

Cestování autobusem není jen komfortní možností, ale také šetrnou k životnímu prostředí, neboť oproti cestování autem snižuje dopravní provoz a emise uhlíku. Společnost se snaží, aby bylo cestování autobusem ještě ekologičtější prostřednictvím vysokých ekologických standardů ve všech našich vozidlech, využívání alternativních pohonů a palivových technologií a možnosti kompenzace emisí oxidu uhličitého pro všechny pasažéry při zakoupení jízdenky. Když vyrazíte na cestu s FlixBusem, můžete mít jistotu, že jedete odpovědně.

Mapa mezinárodní sítě FlixBusu – Detailní plánek pro rok 2024

Prohlédněte si kompletní aktuální mapy veřejné dopravy na oficiálním webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Typy jízdenek a slev u společnosti FlixBus

Existují různé způsoby, jak si snadno rezervovat jízdenku u FlixBusu. Kromě rezervace skrze webové stránky si můžete koupit jízdenku v aplikaci FlixBus nebo ve FlixShopu a skrze partnerské agentury. Potřebujete změnit nebo stornovat vaši rezervaci? Přímo na webových stránkách FixBusu můžete změnit nebo stornovat svoji rezervaci až 15 minut před plánovaným odjezdem.

Kreditová jízdenka

Kreditová jízdenka je poukaz s před-nabitým kreditem, který lze využívat při rezervaci jízdenek. V nabídce naleznete Kreditovou jízdenku s před-nabitým kreditem v hodnotě 200 Kč, 500 Kč a 1000 Kč.

Kreditovou jízdenku si lze zakoupit v obchodech FlixBusu. Obchody FlixBusu se nachází v Praze (ÚÁN Florenc Praha, číslo přepážek 21 a 22) a v Brně (AN u hotelu Grand).

Kreditovou jízdenku lze uplatnit na webových stránkách www.flixbus.cz nebo ve FlixBus mobilní aplikaci. Kód na Kreditové jízdence vložte při rezervaci jízdenky do nákupního košíku. Při uplatnění Kreditové jízdenky bude hodnota Kreditové jízdenky odečtena z celkové ceny za jízdné. Zbývající kredit lze využít v další rezervaci pod stejným kódem Kreditové jízdenky.

 • Kreditová jízdenka s před-nabitým kreditem v hodnotě 500 Kč vám poskytuje bonus ve výši 5 %. Na vaší kartě je tedy ve skutečnosti kredit v hodnotě 525 Kč.
 • Kreditová jízdenka s před-nabitým kreditem v hodnotě 1000 Kč vám poskytuje bonus ve výši 10 %. Na vaší kartě je tedy ve skutečnosti kredit v hodnotě 1100 Kč.

Můžu změnit nebo stornovat svou jízdenku?

Storno či změna rezervace jízdenky zakoupené přes Kreditovou jízdenku se nijak neliší od standardních storno podmínek. Informace o změně či o stornování jízdenky najdete v sekci FAQ (Často kladné otázky).

Jízdní řády na autobusů Flixbus

Jízdní řády a spoje na autobusy společnosti FlixBus si můžete bez okolků dohledat zde.
>My Vám zde na ukázku přestavíme několik spojů z Prahy do Berlína a také noční autobusy.

K vyhledání dalších spojů stačí kliknout na obrázek

Noční autobusy

Noční autobusy jezdí každou noc a vezmou vás do mnoha evropských měst. Bez nutnosti předchozí rezervace se pohodlně dostanete z místa A do místa B! Protože je na nočních linkách méně zastávek než na denních spojích, bude vaše cesta o poznání kratší!

Pokud chcete s kamarády spontánně vyrazit na výlet po Evropě, jednoduše se vydejte na jednu ze snadno dostupných autobusových zastávek, kde si můžete koupit jízdenku přímo u řidiče. Nezapomeňte však, že čím dříve si jízdenku koupíte, tím výhodnější bude vaše cena! Na palubě autobusu můžete využít servisu a užít si pohodlných, prostorných a polohovatelných sedaček. Máte také možnost si zakoupit občerstvení přímo u řidiče. WC na palubě je samozřejmostí. V nočním autobuse jsou elektrické zásuvky a připojení k Wi-Fi, takže můžete během jízdy v klidu sledovat film na vašem tabletu nebo jenom brouzdat po internetu, bez stresu, že se vám vybije baterie.

Nabídka nočních autobusových spojů

Praha – Záhřeb Brno – Berlín
Praha – Paříž Ostrava – Mnichov
Praha – Lublaň Brno – Varšava
Praha – Mnichov Praha – Benátky
Plzeň – Stuttgart Brno – Mnichov
Brno – Záhřeb Praha – Krakov
Liberec – Varšava Plzeň – Mnichov

Mobilní aplikace FlixBus

 • Bezproblémová rezervace
  • Vyberte si ideální cestu a rychle si ji rezervujete. Informace o rezervaci si pohodlně uložíte, abyste k nim měli snadný přístup.
 • Digitální jízdenky
  • Rozlučte se s nepraktickými papírovými jízdenkami. Stačí předložit digitální jízdenku v aplikaci, nastoupit do autobusu nebo vlaku, odpočinout si a užít si cestu.
 • Exkluzivní slevy
  • Odemkněte speciální nabídky a exkluzivní poukazy dostupné pouze v aplikaci. Získejte na svých cestách úžasné úspory!
 • Buďte informovaní
  • Zůstaňte v obraze díky důležitým aktualizacím o cestě zasílaným přímo do telefonu. Od zpoždění po změny zastávek – dozvíte se o všem.
 • Najděte si svoji zastávku
  • Pomocí aplikace můžete snadno vyhledat svou zastávku a navigovat se k ní.
 • Veškeré služby na jednom místě
  • Ztratili jste něco? Máte otázky? Aplikace vám pomůže. Najdete v ní kompletní službu ztrát a nálezů, často kladené dotazy a praktické možnosti kontaktu. J

Ukázka cesty s FlixBusem přes noc do Paříže

Kontaktní údaje společnosti Flixbus

 • Telefonní číslo: +420 228 880 001
 • Emailová adresa: servis@flixbus.cz
 • Pracovní doba: Po-Pá (9:00-17:00)

Jaká je osobní zkušenost našeho redaktora Martina se společností FlixBus?

„Cestovat s FlixBusem je skvělý zážitek – autobusy jsou nejen pohodlné, ale také moderně vybavené a udržované. Sedadla jsou pohodlná, nabízejí dostatek prostoru a umožňují příjemné relaxování během dlouhých tras. Co mě nejvíce nadchlo, byla vynikající konektivita a možnost nabíjení elektroniky, což je pro moderního cestovatele klíčové. Obsluha je vždy ochotná a vstřícná, což přidává cestování s FlixBusem tu správnou osobní notu. Oceňuji také jejich přístup k udržitelnosti a cenovou dostupnost, což FlixBus činí skvělou volbou pro pohodlnou dopravu. Mám radost, že jsem objevil FlixBus a plně jej doporučuji všem, kteří chtějí spojit kvalitu, pohodlí a dostupnost během svých cest.“

Speciál o autobusových dopravcích v České Republice

Připravili jsme si pro Vás krátký speciál o autobusových dopravcích působících v České Republice. V jednotlivých článcích Vám blíže přiblížíme společnosti: Flixbus a Regiojet. Dozvíte se na kterých trasách jednotlivý dopravci působi, kolik stojí jízdné a jaké jsou jízdní řády jednotlivých spojů. Věříme, že tento krátký dopravní speciál Vám pomůže si udělat lepší přehled o vnitrostátní autobsuové dopravě v ČR.