20 Kvě

Metro v Nan-ningu – mapa, jízdné a další praktické informace

Nan-ning je hlavním městem autonomní oblasti Kuang-si. Často mu bývá přezdíváno “Zelené město”, kvůli rozšířenému porostu subtropických rostlin. Nan-ning je důležitým ekonomickým a kulturním centrem, které rozhodně stojí za návštěvu. Pokud máte do Nan-ningu cestu, rozhodně pokračujte ve čtení tohoto článku, který je nabitý užitečnými informacemi o místní dopravě a zajímavých místech, které během své cesty můžete navštívit.

Zajímavosti z místa

 1. Qingxiu je úžasným místem pro všechny milovníky přírody. Můžete se projít místním parkem, relaxovat anebo si trochu zasportovat. Na kopec se dostanete buď místní dopravou anebo pěšky.
 2. Pokud chcete načeprat typickou čínskou atmosféru, dobře se najíst anebo si dát levné pivo, rozhodně ve večerních hodinách vyražte na Zhongshan Snack Street. Nebudete litovat.
 3. Pro kousek přírody v centru města se určitě zastavce v People’s Park. Můžete se tu procházet, relaxovat anebo se seznámit s mítním obyvatelstvem, pro které je toto místo velmi oblíbené.

Základní informace o metru

Metro v Nan-ningu bylo poprvé otevřeno v roce 2016. V tuto chvíli jsou v provozu 2 linky, s celkovou délkou trasy 53,3 km rozložených na 41 stanicích. V tuto chvíli jsou ve výstavbě další 2 linky a do budoucna by celková trasa podzemní dopravy měla mít 252 km.

Jízdné

Cena jízdného je 2 juany za prvních 6 km, 3 juany za jízdu mezi 6-12 km, 4 juany za vzdálenost od 12 do 18 km, 5 juanů za ujetých 18-26 km a 6 juanů za 26-34 km. Za každých dalších 10 km si připlatíte navíc 1 juan.

Za celou trasu linky 1 a 2 zaplatíte 6 juanů, za linku 3 7 juanů, linka 10 vás bude stát 4 juany, stejně jako linka S1. Za jízdu trasou linky S3 zaplatíte 6 juanů a za jízdu linkou S8 zaplatíte 7 juanů.

Kromě toho si na přepravu městem můžete zakoupit také speciální kartu, kterou lze opakovaně dobíjet. Navíc díky ní získáte 10% slevu na jízdném. Jízdenky i kartu si zakoupíte nebo dobijete na kterékoli stanici metra. Děti do 130 cm se mohou metrem přepravovat zdarma.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

Linka č. 1 (zelená linka)

 1. Shibu
 2. College for Vocational Technology
 3. Pengfei Road
 4. Xixiangtang Bus Station
 5. Guangxi University for Nationalities
 6. Qingchuan
 7. Nanning Zoo
 8. Luban Road
 9. Guangxi University
 10. Baicangling
 11. Nanning Railway Station
 12. Chaoyang Square
 13. Xinmin Road
 14. Minzu Square
 15. Macun
 16. Nanhu Lake
 17. Jinhu Square
 18. Conference & Exhibition Center
 19. MIXC Mall
 20. ASEAN Business District
 21. Fengling
 22. Langdong Bus Station
 23. Baihualing
 24. Foziling
 25. East Railway Station

Linka č. 2 (červená linka)

 1. Xijin
 2. Anji Bus Station
 3. Sulu
 4. No.33 Middle School
 5. Xiuxiang
 6. Mingxiu Road
 7. Nanning Railway Station
 8. Chaoyang Square
 9. Nanning Theatre
 10. Fujianyuan
 11. Tinghong Road
 12. Shizhuling
 13. Jiangnan Bus Station
 14. Dashatian
 15. Jianshe Road
 16. Shizitang
 17. Jinxiang
 18. Yudong

Jízdní řády

Provoz všech linek začíná každý den kolem 6 hodiny ranní a končí kolem 23. Četnost jízd závisí na konkrétní lince, aktuálním čase a dni. Jen zřídkakdy ale na metro čekáte déle než pár minut, zejména pak v nejvytíženějších časech. Konkrétní jízdní řády si snadno zjistíte přímo na místě.

Autobusová doprava

Ve městě se můžete přepravovat také za pomocí autobusové dopravy. Ta vám však zabere více času a její trasy nejsou tak propracované jako v případě metra. Na jídzu autobusem využijete stejnou kartu jako na metro. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Nan-ningu dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Nan-ning? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Nan-ning

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete Nan-ning navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Nan-ningu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.