7 Pro

Dopravní inspektorát Praha – jednotlivé obvody

Vítáme Vás u dalšího článku. Dnes přicházíme přesněji s tématem o dopravním inspektorátu v Praze. Zaměříme se na detailní popis dopravního inspektorátu a i jeho jednotlivé obvody.

Dopravní inspektoráty

Řadí se zejména dle regionu. Obsahuje agendu dopravních inspektorátů, do kterých se zařazuje – přihlášení vozidla, kdy se buď registuje nové vozidlo nebo se přihlašuje ojeté vozidlo. Jako další je – odhlášení vozidla, kdy se samozřejmě odhlašují vozidla a trvale vyřazují, přesněji jde o likvidaci. Posledním řazením jsou – další úkony, ve kterých najdete druhopis poškozeného malého/velkého technického průkazu, nové tabulky s registrační značkou a výpisy z registru silničních vozidel.

Registr vozidel

Jestliže máte zapotřebí odhlásit své vozidlo, převést ojeté vozidlo či uložit RZ do depozitu, zajděte na dopravní inspektoráty. Jinde by Vám asi neporadili lépe. Mají své webové stránky dopravni-inspektoraty.cz, kde naleznete kontakty na příslušné úřady, postupy pro přihlašování a ostatní činnosti.

Jednotlivé obvody

  • Dopravní inspektorát Magistrát hl. města Prahy Jungmanova – zde se naskýtá možnost vystavení duplikátu původního velkého technického průkazu, žádost o povolení výstavby, obnova výrobních čísel podstatných částí vozidla a označení typu motoru
  • Dopravní inspektorát Praha 4 – Bohdalec – agenda pracoviště se zaměřuje především na dočasná vyřazování vozidel (depozit)
  • Dopravní inspektorát Praha 5 – Stodůlky – jedná se zde o běžnou agendu registru silničních vozidel  a vývoz vozidel do zahraničí
  • Dopravní inspektorát Praha 3 – Jarov – probíhají zde registrace nových vozidel, registrace ojetých a dluhopisy poškozených velkých/malých technických průkazů aj.
  • Dopravní inspektorát Černošice ( pracoviště Praha ) – zde se jedná o registraci nových vozidel odhlašování vozidel, výpis z registru silničních vozidel a zápisy změn údajů
  • Dopravní inspektorát  Praha 5 – Motol – provádí se zde registrace sportovních vozidel, registrace historických vozidel, dovozy vozidel ze zahraničí a změny související s činností technika
  • Dopravní inspektorát Brandýs nad Labem ( pracoviště Praha ) – probíhá zde běžná agenda registru silničních vozidel: registrace vozidel, odhlášení, trvalé odhlášení vozidel, nové tabulky s registrační značkou atp.

Podobné příspěvky:

  1. Jak se stát strojvedoucím metra?