20 Kvě

Jak se stát strojvedoucím metra?

Říká se, že s láskou pro metro se už musíte narodit. Pokud i Vy patříte k těmto šťastným, kdo si metro oblíbili natolik, že by měli zájem zde pracovat, možná dnes máme článek právě pro Vás. Zabývat se totiž budeme nabídkou práce strojvedoucího metra. Jaká je průměrná mzda, je zde vůbec poptávka po řidičích a jak se stát strojvedoucím? Na tyto a další otázky se pokusíme odpovědět níže.

Strojvedoucím bez tréninku?

Hned na začátku asi musí být každému jasné, že strojvedoucím metra se nestanete jen tak z hodiny hodinu a bez nějakého výcviku, nebo zaučení. Výcvik si provádí DPP (v případě Prahy) sám, přičemž se dá předpokládat, že nebude zadarmo. V zásadě ale platí, že pakliže se chcete stát strojvedoucím metra, musíte kontaktovat dopravní podnik a zeptat se na požadavky na uchazeče o zaměstnání.

Průměrná mzda?

Co se týče průměrné mzdy, strojvedoucí metra je na tom velice dobře. Medián hovoří o čísle kolem 22 tisíc korun hrubého měsíčně. Mzda se ale samozřejmě liší dle zkušeností řidiče, délky vykonávání profese atd. Není ale problém se dostat i za hranici 30 tisíc korun hrubého. I z tohoto důvodu je toto povolání poměrně často vyhledávané nejen absolventy středních, ale i vysokých škol.

Zdravotní omezení

Vykonávat povolání strojvedoucího není jen tak a existují jistá zdravotní omezení. Strojvedoucím metra nesmí být osoby s kardiostimulátorem, se závažnými poruchami vidění, či s duševními poruchami. Další omezení Vám pak sdělí závodní lékař.

Poptávka po práci

Poptávka po strojvedoucím metra ze strany zájemců o práci, je poměrně velká, nicméně nabídka práce už tak pestrá není. V současné době má DPP kolem 600 strojvůdců a dostat se na tyto místa není vůbec jednoduché. Aktuální nabídku práce můžete sledovat ZDE. Pokud si ale myslíte, že by o Vás DPP opravdu stál, můžete svůj životopis zaslat na e-mailovou adresu, kterou rovněž naleznete v odkaze výše.

2.9 (57.5%) 8 votes