30 Led

Legitka nebo Opencard? Co je výhodnější?

Vždy může nastat situace,kdy se potřebujete někam dostat, ale nemáte svůj dopravní prostředek? Logicky Vás napadne zajít si na městskou hromadnou dopravu. K tomu ale potřebujete lístek nebo nějakou legitku. V dnešním článku bude právě něco takového tématem. Co je výhodnější použít? Legitku nebo Opencard?

Co je Opencard?

Napadlo nás se zaměřit na to, co vlastně ta Opencard je. Určitě jsou tu lidé, které to hned napoprvé netrkne. Tak jedná se zejména o elektronickou jízdenku, pro většinu cestujících v pražské MHD. Nejenže máte snížené jízdné, ale i bezplatnou dopravu. Můžete si ji pořídit na kontaktních místech nebo rovnou na e-shopu (http://opencard.praha.eu/jnp/cz/postupy/zrizeni.html). Můžete si na ní koupit dokonce i časovou jízdenku kupříkladu na měsíc nebo dva, to už je na Vás.

Co je výhodnější?

Když si vezmete, jaký je rozdíl mezi legitkou a Opencard, tak zjistíte, že Opencard má hned několik výhod. Zlevní se Vám jízdné, což se Vám při legitce se to nestane. Sice se s ní dostanete také kamkoliv, můžete si ji zaplatit na několik měsíců, ale vhodnější a výhodnější je rozhodně Opencard. Je také tou nejpohodlnější variantou, kterou si můžete vybrat.

Cena Opencard

Jak vypadá vůbec přehled dle tarifních kategorií této elektronické jízdenky? Pokud si zvolíte kategorii měsíční, jste navíc studentem, máte to levnější. Opencard Vás bude stát 260 Kč. Pokud nestudujete, tak si připravte cca 500 Kč.

Další kategorií je čtvrtletní, kdy jako student platíte už o něco více a to pak 720 Kč, ale pořád je to jedno z nejvýhodnějších jízdných.

Jako další je 5 měsíční, ta Vás vyjde na 1 200 Kč. Pokud nepředložíte průkaz o studiu, máte to za 2 500 Kč.

Pak je tu ještě 10 měsíční, kde je stanovena i lhůta, od kdy do kdy platí. a to od 15. 8. do 1. 11. Za tu zaplatíte až 2 400 Kč. Pokud jde o seniory, tak pro ně platí stejné ceny jak pro studenty.

Předplatné časové jízdenky

Jak se vám líbil článek?