29 Lis

Metro v Buenos Aires – mapa, jízdné a doprava

Pokud byste se náhodou dostali do Buenos Aires nebo tam máte z nějakého důvodu zrovna namířeno, tak jste na našich stránkách správně! Zde se totiž dozvíte pár zajímavostí o městě samotném, ale hlavně podíváme se na dopravu.

Pro začátek pár zajímavostí

Buenos Aires je hlavním městem Argentiny a žije zde necelých 15 milionu obyvatel. Tato země má svoji osobitou tvář a historie města je opravdu bohatá. Odráží se především v architektuře. Většina staveb je postavená v barokním stylu a neoklasicismu.

 1. Určitě byste měli navštívit Plaze de Mayo, kde se nachází prezidentský palác Casa Rosada.
 2. Další budova, kterou byste neměli jen tak přehlédnout je Metropolitní katedrále a její přilehlé budovy zvané Cadilbo
 3. Z Plaze de Mayo se táhne hlavní třída Avenida de Mayo a vede až k náměstě Plaze del Congreso.
 4. Možná to zní trošičku morbidně, ale určitě doporučujeme návštěvu hřbitova Cementario de la Recoleta. Hřbitov je zvláštní tím, že svými hroby připomíná miniaturu města.
 5. Jako poslední typ od nás dostanete čtvrť Palermo, kde stojí botanická a zoologická zahrada, planetárium, dostihová dráha a růžový sad.

Metro v Buenos Aires

Městská hromadná doprava v Buenos Aires je zážitek sám o sobě. Město má 5 linek metra – A až E:

 • A má světle modrou barvu a vede z Plaza de Mayo | do San Pedrito
 • B má červenou barvu a vede z Leandro N. Alem | do Juan Manuel de Rosas
 • C má tmavě modrou barvu a vede z Retiro | do Constitución
 • D má zelenou barvu a vede z Catedral | do Congresi de Tucumán
 • E má fialovou barvu a vede z Bolivar | do Plaze de los Virreyes
 • H má žlutou barvu a vede z Las Heras | do Hospitales

Plánek metra ke stažení

Plánek metra v Buenos Aires

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout ?

Cena jízdenek na metro

Základní lístek na metro stojí 1,1 pesos. Každá stanice metra má přepážku nebo automat na jízdenky, kde se lístky dají zakoupit. Pokud víte, že pojedete víckrát než jednou, tak se vyplatí zakoupit jízdenku na 10 jízd za 11 pesos zvanou subte pass.

Autobusová doprava

Autobusy zde jezdí celkem dost často a také hlavně v noci, Může Vás však zmást značení zastávek, protože cedule se zde dají velmi lehce přehlédnout. Aby Vám autobus zastavil, musíte naznačit svou rukou, že se chystáte nastoupit, jinak Vás autobus jen objede a pojede dál.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do buenos aires?

Rozhodli jste se, že navštívíte Buenos Aires? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Buenos aires

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Buenos Aires navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Buenos Aires dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

5 (100%) 4 votes

2 thoughts on “Metro v Buenos Aires – mapa, jízdné a doprava

 1. To jsem ani netušila, že tam mají metro 😀 Příjemné zjištění pro mě

  • Argentina je poměrně dost vyspělá země Martino. Proč by tam neměli mít metro?

Comments are closed.