10 Dub

Metro v ChangSha – mapa, jízdné a další praktické informace

ChangSha je hlavním městem provincie Chu-nan. Už od pradávna se jedná o důležité obchodní centrum, ve kterém se navíc odehrálo mnoho historicky důležtých událostí a bitev. Zajímavostí je, že se zde právě staví obytná věž SkyCity, která by se se svou plánovanu výškou, 838 metrů, měla stát nejvyšší budovou na světě. Pokud máte do ChangSha zrovna namířeno, určitě oceníte tento článek, který je nabitý zajímavostmi a užitečnými informacemi nejen o místní dopravě.

Zajímavosti z místa

 1. Changsha Window of the World je park, který při své návštěvě města nemůžete vynechat. Najdete zde přehlídku nejznámějších památek celého světa.
 2. Sportovci a turisté ocení Mount Yuelu, který má krásně členitý povrch. Můžete sem vyrazit buď na procházku nebo se tu projet na kole.
 3. Yuelu Academy je místo, které ocení především milovníci historie. Kromě krásných budov si zamilujete také místní rozsáhlé zahrady.

Základní informace o metru

Systém podzemní dopravy v ChangSha se řadí mezi ty nejmladší v zemi. Poprvé bylo uvedeno v provoz v roce 2014. V současné době jsou v provozu 2 linky, ale vystavují se další 3, které by měly být hotové do roku 2020. Do budoucna je plánována síť  12 linek. Celková délka trasy je 50,2 km a je rozložená na celkem 43 stanicích.

Jízdné

Cena jízdného se zvyšuje v závislosti na kilometrech, které překročíte. Za prvních 6 km zaplatíte 2 juany (6,5 Kč) a za každých dalších 5 km zaplatíte navíc 1 juan (3,3 Kč), v případě, že celkově ujedete 16 km, 1 juan za každých 7 km, pokud celkově ujedete 30 km, a a 1 juan za každých 9 km, pokud ujedete více než 30 km. Jízdenky si zakoupíte na každé stanici metra.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

Linka 1

 1. Kaifu District Government
 2. Machang
 3. Beichen Delta
 4. Kaifu Temple
 5. Wenchangge
 6. Peiyuanqiao
 7. Wuyi Square
 8. Huang Xing Square
 9. Nanmenkou
 10. Houjiatang
 11. Nanhu Road
 12. Huangtuling
 13. Tujiachong
 14. Railway Campus (CSU)
 15. Youyi Road
 16. Provincial Government
 17. Guihuaping
 18. Datuo
 19. Zhongxin Square
 20. Shangshuangtang

Linka 2

 1. West Meixi Lake
 2. Luyun Road
 3. Culture and Arts Center
 4. East Meixi Lake
 5. Wangchengpo
 6. Jinxing Road
 7. Xihu Park
 8. Yinwan Town
 9. Juzizou
 10. Xiangjiang Middle Road
 11. Wuyi Square
 12. Furong Square
 13. Yingbin Road
 14. Yuanjialing
 15. Railway Station
 16. Jintai Square
 17. Wanjiali Square
 18. Renmin East Road
 19. Changsha Avenue
 20. Shawan Park
 21. Duhua Road
 22. South Railway Station
 23. Guangda

Jízdní řády

Metro jezdí v pravidelných intervalech, vždy po 5 minutách v období provozu a každých 7 minut ve zbylé době. Provoz obou linek začíná krátce po 6 hodině a končí kolem 23 hodiny.

Autobusová doprava

Velmi jednoduše zde také můžete využívat autobusovou dopravu. Častěji je však k přepravě využíváno metro. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě nebo na některých internetových stránkách.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Rezervujte si ubytování v ChangSha

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete ChangSha navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

TIP pro Vás! Navštivte Puppet Emperor’s Palace v Čchan-čchunu – více informací jak se tam dostat najdete zde: https://www.prazske-metro.cz/metro-v-cchan-cchunu-mapa-jizdne-a-dalsi-prakticke-informace/

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z ChangSha dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.