18 Kvě

Metro v Ningbo – mapa, jízdné a další praktické informace

Ningbo je jedním z nejstarších měst Číny, jehož první historcké zmínky sahají až do 5 tisíc let př. l. V tuto chvíli se jedná o velmi důležité přístavní  město provincie Če-ťiang. Historicky je jedním z nejvýznamějších obchodních a ekonomických center, které kdysi sloužilo jako východisko pro tzv. hedvábnou stezku (starověkou obchodní trasu). Pokud se do Ningbo zrovna chystáte, určitě oceníte tento článek, který je nabitý informacemi nejen o místní dopravě, ale také o zajímavých místech, které během své cesty můžete navštívit.

Zajímavosti z místa

 1. Jedním z nejoblíbenějších míst Ningbo je Knihovna Tianyi. Ve své podstatě se jedná o park s budovou plnou titulů v čínském, anglickém nebo japonském jazyce. Toto místo slouží především k relaxaci a oblíbí si ho hlavně milovníci historie.
 2. Náměstí Tianyi je dalším místem, které byste při své návstěvě rozhodně neměli vynechat. Právě zde se totiž soustředí veškerý ruch a kulturní život města. Najdete tu spoustu obchodů, restaurací a turistických míst. Atmosféru, kterou tady zažijete je neopakovatelná.
 3. Muzeum v Ningbo je nejzajímavějším místem zejména pro ty, kteří mají rádi historii. Kromě skvělého architektonického zážitku tu najdete mnoho starověkých výstav týkajících se hedvábné stezky a dalších záležitostí pocházejících z tohoto období.

Základní informace o metru

Metro v Ningbo bylo poprvé otevřeno v roce 2014. V tuto chvíli jsou v provozu celkem 2 linky, o celkové délce trasy 74,5 km rozložených na 51 stanicích. Plánuje se otevření dalších 4 stanic a Linky č. 3 a 4 jsou v tuto chvíli rozestavěné. Podzemní systém dopravy v Ningbo je druhým nejrychlejším po metru v Chang-čou.

Jízdné

V Ningbo si můžete vybrat ze 3 typů jízdného:

 • Prvním je klasické jízdné, které se liší v závislosti na ujeté trase. Za 0-4 km zaplatíte 2 juany, 3 juany za 4-8 km, 4 juany za 8-13 km a 5 juanů za 13-20 km. Za každých dalších 9 km zaplatíte 1 juan navíc.
 • Zadruhé můžete k přepravě využít také Yong Cheng Tong kartu, se kterou budete mít 5% slevu na jízdném.
 • Zatřetí si můžete zakoupit také jednodenní (15 juanů), třídenní (30 juanů) anebo měsíční jízdenku (100 juanů), se kterými po určitou dobu můžete jezdit neomezeně.

 

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

Linka č. 1

 1. Gaoqiao West
 2. Gaoqiao
 3. Liangzhu
 4. Lugang
 5. Xujiacao Changle
 6. Wangchun Bridge
 7. Zemin
 8. Daqing Bridge
 9. Ximenkou
 10. Drum Tower
 11. Dongmenkou (Tianyi Square)
 12. Jiangxia Bridge East
 13. North Zhoumeng Road
 14. Sakura Park
 15. Fuming Road
 16. Century Avenue
 17. North Haiyan Road
 18. North Fuqing Road
 19. Shengmo Road
 20. South Donghuan Road
 21. Qiuga
 22. Wuxiang
 23. Baozhuang
 24. Wuga
 25. Daqi
 26. Songhuajiang Road
 27. Zhonghe Road
 28. Changjiang Road
 29. Xiapu

Linka č. 2

 1. Lishe International Airport
 2. Lishe
 3. Yinzhou Avenue
 4. Shiqi
 5. Textile City
 6. Ouchi
 7. Passenger Transport Center
 8. South Liyuan Road
 9. Yunxia Road
 10. Ningbo Railway Station
 11. City God Temple
 12. Drum Tower
 13. Waitan Bridge
 14. Zhengda Road
 15. Nijiayan
 16. Yasaiyan
 17. Datong Bridge
 18. Kongpu
 19. Lulin
 20. Sanguantang
 21. Ningbo University
 22. Qingshuipu

Jízdní řády

Provoz obou linek začíná každý den kolem 6 hodiny ranní a končí kolem 23. Četnost jízd je závislá na lince, aktuálním čase a dni. Na metro si v průměru počkáte 6-7 minut, s ohledem na časovou vytíženost. Konkrétní jízdní řády si snadno zjistíte přímo na místě.

Autobusová doprava

Velmi jednoduše ve městě můžete využívat také autobusovou dopravu. Přeprava autobusem vám však zabere více času. Na některá místa Ningbo se dostanete nejlépe kombinací podzemní a autobusové dopravy. Na jízdu využjete stejný typ jízdného, jako na metro. Informace o jízdních řádech si bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Rezervujte si ubytování v Ningbo

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete Ningbo navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Ningbo dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.