21 Říj

Metro v Rio de Janeiru – mapa, jízdné a doprava

Pokud si chcete dopřát dobrodružství, exotiku a pohodu, tak navštivte město karnevalů a samby – Rio de Janeiro. Jedná se o druhé největší brazilské město a rozkládá se na ploše 1 260 km². V současné době v něm žije přes 7 milionů lidí a celá aglomerace má přes 12 mil obyvatel.

Dnes Vám přiblížíme to, jak se v tomto města pohybovat a kolik Vás to bude všechno stát.

Rio de Janeiro – Nejkrásnější město na světě

Jedno z nejnavštěvovanější turistických míst na jižní polokouli. Město proslulé svojí nekončící zábavou, karnevaly, sambou, bílým pískem a celoročně vysokými teplotami. Nejznámější turistickou atrakcí města je 30 m vysoká socha Krista Vykupitele, která se nachází na hoře Corcovado.

Ty nejlepší turistická místa v RIU

 • Socha Krista
 • Pláž Copacabana
 • Cukrová homole
 • Národní park Tijuca

Kromě nádherných památek a přírody sužují Rio dlouhodobé problémy s kriminalitou a násilím. Proto pokud se do tohoto města vydáte, tak Vám doporučujeme se vyhnout chudinským čtvrtím zvaných favely.

Metro v Rio de Janeiru

Metro v Riu de Janeiru je druhým nejdelším metrem v Brazílii. Nachází se zde až 35 stanic na dvou linkách.

 • Linka 1 je zcela v podzemí a obsluhuje centrum Ria, turistické oblasti v jižní zóně a  některé oblasti v severní zóně.
 • Linka 2 vede podzemím od severozápadu k jihovýchodu.

Detailní plánek jednotlivých linek metra v Rio de Jaineru

Mapa metra v Rio de Janeiru

Cena jízdného

Jízdné na metro se obstarává velmi snadno, pomocí předplacených karet. Jsou k dostání na kterékoliv stanici metra.

Samotná karta je zdarma, ale pro aktivaci je na ní nutné nabít alespoň 10$.  Je zde možnost zakoupení i klasických jízdenek, které seženete v obchodních stancích nebo automatech na všech stanicích metra.

Přehled dostupných jízdenek

 • Single ticket – cena R$3.50
 • Overground extension (Metrô na Superficie)  cena – R$3.50
 • Barra Express (Barra Expresso) cena – R$4.55
 • Express extension (Integração Expressa) cena – R$4.55
 • Metro Card + Barra Express via Nova América/Del Castilho cena – R$4.55
Další možnosti dopravy

Jako dalším dopravním prostředkem ve městě je právě autobus. Městské autobusy jsou poměrně levné, za cestu zaplatíte cca 2,10 R$ – přibližně 16 Kč. Pozor! Jízdenky se zde nekupují, ale platí se rovnou řidiči.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do rio de janeiro?

Rozhodli jste se, že navštívíte Rio de Janeiro? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v rio de janeiru

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Rio de Janeiro navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Rio de Janeira dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

5 (100%) 3 votes