25 Dub

Metro v Hefei – mapa, jízdné a další praktické informace

Hefei je hlavním městem čínské provincie Anhui. Se svým 8 miliony obyvatel je nejlidnatějším, největším městem a zároveň ekonomickým, politickým a kulturním centrem celé oblasti. Pokud se do Hefeje chystáte, pokračujte ve čtení článku. Najdete v něm informace nejenom o místní dopravě, ale také o památkách.

Zajímavosti z místa

 1. Při své návštěvě Hefeje nevynechte procházku kolem Labutího jezera. V rozsáhlém parku se pokocháte krásným okolím a zejména milovníci běhu si tu zcela určitě přijdou na svoje. Park je poměrně rozsáhlý, a pokud ho chcete projít celý, vyhraďte si na něj celé odpoledne.
 2. Dalším oblíbeným místem je zdejší botanická zahrada. Obzvláště krásná je hlavně na jaře, kdy všechno začíná kvést.
 3. V noci se rozhodně podívejte na tržiště HuaiHe Lu BuXingJie, kde kromě dobrého jídla a suvenýru načerpáte také neuvěřitelnou atmosféru. Noční Čína rozhodně stojí za vidění.

Základní informace o metru

Metro v Hefei má v současné době v provozu 2 linky. Linka č. 1 byla poprvé otevřená v roce 2013 a linka č. 2 o rok později. V tuto chvíli je rozestavěná také linka č. 3 a v plánu je otevření dalších dvou. Celá síť by měla mít trasu 170 km. Do budoucna je plánované další rozšíření na trasu 523 km.

Linka č. 1 a 2 mají dohromady 47 stanic na celkem 52,4 km.

Jízdné

Jízdné si liší v závilosti na ujeté vzdálenosti. Zaplatíte 2 juany za prvních 8 km, 3 juany za jízdu mezi 8-14 km, 4 juany za 14-21 km a 5 juanů za 21-29 km. Za každých dalších 9 najetých km si připlatíte o 1 juan navíc.

Děti pod 130 cm mohou jezdit zdarma.

V případě, že si zakoupíte místo obyčejné jízdenky předplacenou kartu, budete mít 10% slevu na jízdném.Oba typy jízdného si zakoupíte nebo dobijete na kterékoli stanici metra.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

Seznam všech stanic

Linka č. 1

 1. Hefei Railway Station
 2. Changhuai
 3. Mingguang Road
 4. Dadongmen
 5. Lord Bao Park
 6. University of Technology (South Campus)
 7. Zhugang
 8. Qiupuhe Road
 9. Gedadian
 10. Wanghucheng
 11. South Railway Station
 12. South Square of the South Railway Station
 13. Luogang
 14. Gaowang
 15. Binhu Convention & Exhibition Center
 16. Zilu
 17. Tangxi River Park
 18. Jindou Park
 19. Yungu Road
 20. Wanda City
 21. Wannianbu
 22. Bingzipu
 23. Jiulianwei

Linka č. 2

 1. Sanshibu
 2. Wanggang
 3. Longgang
 4. East Ershibu
 5. Caochong
 6. East Qili
 7. East Wulijing
 8. Sanli Street
 9. Dadongmen
 10. Sipailou
 11. Sanxiaokou
 12. Anhui Agricultural University
 13. Sanli’an
 14. Wulidun
 15. West Qilitang
 16. Shilimiao
 17. Science Avenue
 18. Tianzhu Road
 19. Dashushan
 20. Shushan West
 21. Zhenxing Road
 22. West Bus Station
 23. Guizhuang
 24. Nangang

Jízdní řády

Linka č. 1 a 2 jsou v provozu od 6 hodin zhruba do 22:30. Linky jezdí pravidelně, ale četnost jízd se liší v závislosti na čase a dni. Během největší vytíženosti metra si na něj počkáte 5 minut, a naopak během nejméně vytíženého času si na něj počkáte i kolem 7 minut.

Autobusová doprava

Velmi jednoduše zde také můžete využívat autobusovou dopravu. Použít na ni můžete stejnou kartu, jako na metro. Informace o jízdních řádech si zcela bez problémů zjistíte přímo na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Rezervujte si ubytování v Hefei

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme navíc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Závěr

Ať už se rozhodnete Hefei navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Hefei dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.