30 Srp

MHD Karlovy Vary (DPKV) – Mapa linek, cena jízdenek a jízdní řády

Vítejte v kouzelném světě Karlových Varů, lázeňském městě s bohatou historií, léčivými prameny a nezapomenutelnou atmosférou. Avšak aby jste tyto poklady mohli objevit plnými doušky, budete potřebovat způsob dopravy, který vám umožní pohodlně a efektivně prozkoumat každý kout tohoto malebného klenotu. Městská hromadná doprava v Karlových Varech vám nejen usnadní přesuny po městě, ale také vás zavede do těch skrytých zákoutí, které byste jinak těžko objevili. Připojte se k nám na nezapomenutelné cestě napříč tímto lázeňským rájem, kde historie, kultura a přírodní krása tvoří neodolatelné pletivo zážitků.

Dopravní podnik Karlovy Vary a.s. (DPKV)

Společnost byla založena v roce 1993 a od té doby se stala jedním z nejvýznamnějších dopravních podniků v regionu. Dopravní podnik Karlovy Vary a.s. provozuje autobusovou dopravu v Karlových Varech a okolí, a to jak v rámci městské hromadné dopravy, tak i v rámci regionální dopravy. Společnost nabízí také speciální služby, jako jsou například objednané jízdy pro skupiny cestujících nebo přeprava zavazadel . Pro více informací o Dopravním podniku Karlovy Vary a.s. doporučujeme navštívit webové stránky společnosti.

Námi doporučené a ověřené hotely v Karlových Varech od 1 200 Kč na noc

Autobusy v Karlových Varech – Nejoblíbenější linky pro turisty

 • Autobusová linka 2 jezdí z Divadelního náměstí do OC Varyáda přes Tržnici v Karlových Varech. Linka má celkem 19 zastávek a Autobusy jezdí každý den s frekvencí 21-30 minut v závislosti na dni v týdnu .
 • Autobusová linka 4 spojuje Lázně III, Tržnici a Křižíkovu.
 • Autobusová linka 23 Vás zaveze přímo na hrad Loket

Lanové dráhy – Základní přehled

Lanová dráha Diana v Karlových Varech je pozemní lanová dráha, která vozí hosty z kolonády na Dianu již více než 100 let. Spodní stanici najdete vedle Grandhotelu Pupp v uličce Mariánská. Lanovka vyjíždí každých 15 minut a její maximální kapacita činí 40 osob.  Provozní doba lanové dráhy a rozhledny Diana je 7 dní v týdnu včetně státních svátků. Vstupné se pohybuje od 50 Kč za děti od 6 let do 15 let po 150 Kč za zpáteční jízdenku pro osoby starší 15 let. Pokud máte platnou Karlovarskou kartu nebo aplikaci Vary Virtual s ročním kuponem, můžete získat slevu 50 % na jednu jízdu . Vyhlídková věž Diana je zdarma .

Lanová dráha Imperial se nachází na Divadelním náměstí a vozí hosty na vrchol kopce, kde se nachází hotel Imperial. Provozní doba lanové dráhy Imperial je od května do října, denně od 9:00 do 18:00 hodin. Vstupné se pohybuje od 50 Kč za děti od 6 let do 15 let po 150 Kč za zpáteční jízdenku pro osoby starší 15 let .

Mapa veřejné dopravy v Karlových Varech – Detailní plánek pro rok 2023

MHD Karlovy Vary – Mapa městské hromadné dopravy ve Zlíně zobrazující trasy autobusů,  provozovaných DPKV

MHD Karlovy Vary – Mapa městské hromadné dopravy v San Sebastianu zobrazující trasy autobusů,  provozovaných DPKV

Stáhněte si kompletní aktuální mapy veřejné dopravy v Karlových Varech přímo do mobilu z oficiálního webu dopravního podniku nebo přímo tady u nás na stránce.

Jednotlivé typy jízdenek (jízdného) na MHD v Karlových Varech

Karlovarské MHD nabízí několik typů jízdného, které můžete využít na autobus, lanovou dráhu a pro jistotu vám zde představíme i tarif na příměstskou a dálkovou dopravu.

Námi doporučené a ověřené hotely v Karlových Varech od 1 200 Kč na noc

Tarify MHD a lanovky Imperial – platné od 1.5.2023

Tarify MHD a lanovky Imperial - platné od 1.5.2023 v Karlových Varech

Tarify lanovky Diana 2023

Cena lanovky Diana 2023

Tarif příměstské a dálkové dopravy od 1.1.2023

Tarif příměstské a dálkové dopravy od 1.1.2023 v Karlových Varech

Výňatek z tarifu příměstské dopravy a tarif MHD Ostrov

Rozklikněte tabulku a vše si ověřte online na oficiálních stránkách DPKV.

Kde se ubytovat v Karlových Varech

Na Karlovy Vary vám bohatě postačí víkend, ale pokud si ho chcete užít opravdu v klidu, doporučujeme tam strávit prodloužený víkend (od pátku do neděle). Jelikož jsme Karlovy Vary již několikrát navštívili, tak Vám můžeme s klidným srdcem doporučit následující ubytování na stránkách Booking.com.

Uvedené ceny ubytování jsou vždy za jednu noc pro 2 osoby:

Jízdní řády MHD v Karlových Varech – IDOS

Nejlepší způsob, jak vyhledat dopravní spojení městské hromadné dopravy ve Karlových Varech, je použití stránky IDOS – návod jak IDOS používat naleznete zde. Webové stránky a mobilní aplikace Dopravní podnik Karlovy Vary a.s. jsou nejdůležitějšími zdroji pro získání informací o městské hromadné dopravě.

Denní linky

Noční linky

Zvláštní linky

Rozklikněte obrázek pro bližší a online informace přímo z oficiálních stránek DPKV.

Alternativně mohou cestující použít také Google Maps pro vyhledání optimální trasy a spojení pomocí městské dopravy.

Jaké jsou možnosti vlakového spojení z Karlových Varů?

Pro vyhledání vlakového spojení ze Zlína do okolí můžete využít webové stránky Českých drah nebo IDOS. Na stránkách Českých drah můžete vyhledat spojení a zakoupit jízdenku. Na stránkách IDOS můžete vyhledat spojení v jízdních řádech vlaků, autobusů, MHD a letadel .

Námi doporučené a ověřené hotely v Karlových Varech od 1 200 Kč na noc

Z Karlových Varů se můžete vlakem dostat do mnoha turisticky zajímavých měst. Některé z nich jsou:

 • Loket: Malebné městečko s hradem a zámkem, které se nachází asi 10 km jihozápadně od Karlových Varů. Dojedete tam vlakem za přibližně 20 minut .
 • Mariánské Lázně: Lázeňské město, které se nachází asi 30 km západně od Karlových Varů. Dojedete tam vlakem za přibližně 50 minut .
 • Cheb: Historické město na hranicích s Německem, které se nachází asi 60 km západně od Karlových Varů. Dojedete tam vlakem za přibližně 1 hodinu a 20 minut .
 • Františkovy Lázně: Nachází asi 70 km západně od Karlových Varů. Dojedete tam vlakem za přibližně 1 hodinu a 30 minut .
 • Plzeň: Historické město, které se nachází asi 100 km jihozápadně od Karlových Varů. Dojedete tam vlakem za přibližně 2 hodiny .

Regionální autobusy v Karlových Varech a jeho okolí

Pro vyhledání regionálních autobusových spojení z Karlových Varů do okolí můžete využít následující webové stránky:
 • Autobusy Karlovy Vary a.s.: Na této stránce najdete jízdní řády pro linkovou dopravu v Karlovarském kraji a Ústeckém kraji .
 • IDOS: IDOS umožňuje vyhledání spojení v jízdních řádech vlaků, autobusů, MHD a letadel. Vyhledává spojení různých dopravců a zobrazuje aktuální polohy vlaků a autobusů .
 • Doprava v Karlových Varech: Tato stránka obsahuje informace o dopravě v Karlových Varech, včetně parkování, městské policie a pěší zóny .

Zde jsou turisticky zajímavá města, kam se můžete dostat autobusem z Karlových Varů:

 • Chodová Planá: Malé městečko, které se nachází asi 20 km jihozápadně od Karlových Varů. Můžete si prohlédnout pivovar Chodovar a ochutnat zdejší pivo .
 • Kynžvart: Nachází asi 25 km západně od Karlových Varů. Zdejší zámek a park jsou velmi krásné a stojí za návštěvu .

Přečtěte si i náš speciál o hromadné dopravě v dalších krajských městech

Objevte fascinující svět městské hromadné dopravy v České republice! Naše série článků vás zavede do třinácti měst, od pulsující Prahy až po malebný Zlín. Prozkoumáme dopravní systémy Brna, Českých Budějovic, Hradce Králové, Jihlavy, Liberce, Olomouce, Ostravy, Pardubic, Plzně, Ústí nad Labem a Zlína, abychom vám přinesli užitečné tipy, zajímavosti a novinky, které vám usnadní cestování po těchto městech.