15 Kvě

Metro v Chicagu – mapa, jízdné a doprava

Blíží se prázdniny, co si takhle udělat výlet za velkou louži do nějakého zajímavého města! Washingtonu? Chicaga? New Yorku? Ať  už se vydáte do kteréhokoliv z těchto měst, tak věřte, že nebudete litovat! Města mají rozhodně co nabídnout.

My se v dnešním článku zaměříme na Chicago a jeho dopravu. Především na autobusy, metro a taxíky. Takže se pohodlně usaďte a dávejte bedlivý pozor.

Chicago – ,,City in a Garden” 

Chicago je lákavým místem pro dovolenou a současně i třetí nejlidnatější město Spojených států amerických. Má přes 10 milionů obyvatel. Nachází se ve státě Illinois. Celkově je toto město považováno za čistší a mnohem „zelenější“ (kvůli několika parkům), než okolní města jako je New York a Washington. V Chicagu se daří především potravinářskému průmyslu a výrobnímu průmyslu. Považuje se také za významný námořní přístav.

5 zajímavostí:

 • Město bylo založeno 4. března 1837
 • Lidé žijící v Chicagu jsou nazýváni Chicagoans
 • Chicago se dělí na 4 hlavní regiony: North Side, South Side, Southwest Side a West Side
 • Je to jediné město v Severní Americe, kterým prochází všech šest železničních drah I. třídy
 • Veřejnou dopravu v Chicagu a v přilehlých předměstích zajišťuje Chicago Transit Authority (CTA).

Chicago Transit Authority

Metro v Chicagu

Nyní Vám pomůžeme při orientaci v metru. Chicagské metro se skládá z 8 linek, které jsou odlišeny několika různými barvami. Zajímavostí je, že z většina tratě metra vede v nadzemní poloze a trať  je postavena na vysokých pilířích.

Linky

 • Červená – Nejvytíženější linka metra, která vede od severu na jih a je v provozu non-stop
 • Fialová
 • Hnědá
 • Modrá – Modrá linka vede na letiště Chicago O’Hare.
 • Oranžová
 • Růžová
 • Zelená – linka protíná město od západu na jih
 • Žlutá

Mapa ke stažení

Pro stáhnutí stačí na obrázek kliknout

Pro stáhnutí stačí na obrázek kliknout

Kolik stojí lístek na metro?

 •  1 denní lístek – 10$
 • 3 denní lístek – 20$
 • 7 denní lístek  – 28$

Jízdenky zakoupíte v každém vstupu metra u samoobslužného terminálu.

Využívejte autobusy a cestujte po okolí

V Chicagu je také velmi dobře rozvinutá autobusová doprava. Na tamním trhu působí hned 2 společnosti.

Greyhound

Největší autobusový dopravce v Americe nabízí jízdenky do měst po celém středozápadě. V předstihu pořídíte jízdenky do Detroitu už za 27 dolarů.

Megabus

Jeho hlavní autobusový terminál naleznete poblíž stanice Union Station, odkud se do Detroitu dopravíte již za 8 dolarů.

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do chicaga dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Baku? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Chicagu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Chicago navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Chicega dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

5 (100%) 1 vote