30 Led

Metro v Petrohradu – mapa, jízdné, doprava

Jsme tu znovu a přicházíme s článkem, kde se budeme bavit především o metru v zimomřivé oblasti, v Petrohradu. Jak to tam vypadá s mapou, kolik zaplatíte za jízdné a jakou dopravu v Petrohradu můžete dále uplatnit.

Metro a mapa v Petrohradu

Zajdeme trochu to historie tohoto metra. Petrohradské metro bylo otevřeno v roce 1955. Dekorativně je metro totožné s metrem Moskevským. Dostat se někdy do Petrohradského metra je díky zalidněnosti samozřejmě problémem. Do toho nemají uplně moderně zařízené prostředí metra. Co se ale týče linek, mají jich celkem 5. Odlišují se několika barvami: červená  – Kirovsko-Vyborgskaja, modrá – Moskovsko-Petrogradskaja, zelená – Něvsko-Vasileostrovskaja, žlutá – Pravoberežnaja, růžová – Frunzensko-Primorskaja.

Detailní plánek petrohradkého metra

 

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek

Jízdné

Pro zajímavost, se v metru využívají turnikety pro vstup i výstup ze stanice. Otevřít se dají i pomocí předplacené karty, kde je určen určitý počet jízd. Další možností platby je platba žetony. Obojí si můžete zakoupit na příslušných pokladnách. Ale zase můžete najít nějaký automat, který Vám kartu nabije a dá Vám potřebné žetony. Je však potřebné sledovat jednotlivé veřejné dopravce. Kde sledovat jízdní řády a jednotlivé ceny jízdenek, karet a žetonů? Právě na jejich stránkách hromadné dopravy, nebo se informovat rovnou u stánku s prodej jízdenek a dobíjení karet.

Doprava

Velmi zajímavá je tramvajová doprava. Začala už vlna kupovaní nových a modernějších tramvají. Daší je tu autobusová síť. Tam je možnost si lístky koupit rovnou u řidiče autobusu. Jezdí hlavně k okrajívím čtvrtím od metra. Pokud někde uvidíte, že si můžete dokonce půjčit kolo, předem varujeme, že tam je to hazard se životem.

Oficiální stránky petrohradského metra

Jezděte taxíkem

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se dostat do petrohradu?

Rozhodli jste se, že navštívíte Petrohrad? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v petrohradu

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Petrohrad navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale především o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Petrohradu dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Tak to by pro dnešek stačilo 🙂 Pokud se Vám článek líbil tak dejte like a sdílejte ho na Facebooku. Děkujem 

5 (100%) 1 vote