4 Čvc

Metro v Rennes – mapa, jízdné a další praktické informace

Rennes je městem v severozápadní Francii a nejdůležitějším městem oblasti Bretaň. V tuto chvíli je 10. největším městem země a má více než 700 000 obyvatel. Původně bylo založeno galským kmenen a dlouhou dobu bylo součástí Římského impéria. Zajímavé je, že na začátku 18. století část města vyhořela. Přesto si Rennes zachovalo svou historickou atmosféru a nádhernou architekturu. Pokud se v nejbližší době do Rennes chystáte, pak pokračujte ve čtení tohoto článku, který je nabitý informacemi nejen o městské dopravě, ale také o zajímavých místech, které během své cesty můžete navštívit.

Zajímavosti z místa

 1. Vynechat byste rozhodně neměli historické centrum Rennes. Jendá se o nejstarší část města, které má přímo pohádkovou atmosféru. Úzké uličky jsou plné kaváren, ve kterých je radost dát si výbornou kávu anebo sklenku vína.
 2. Dalším důležitým místem je Place de la Mairie. Toto náměstí se nachází přímo uprostřed centra Rennes a všechny uličky vedou do důležitých částí města. I na náměstí je spousta míst, kde se dá například skvěle poobědvat.
 3. Frac Bretagne je místní muzeum. Líbit se tu bude především každému milovníkovi kultury a moderního umění.

Základní informace o metru

Metro v Rennes je 3. městem ve Francii, které bylo vybudováno se systémem VAL (po Lille a Toulouse). Poprvé bylo veřejnosti představeno v roce 2002. V tuto chvíli operuje pouze s jednou linkou, celkovým počtem 15 stanic a trasou 9,4 km. Na rok 2019 je naplánováno otevření Linky č. 2. Denně metro přepraví kolem 135 tisíc pasažérů a ročně je to 33 milionů.

Jízdné

Základní jízdenku (na 1 hodinu) zkoupíte za 1,5 EUR. Pokud budete cestovat 1 – 7 hodin, můžete si zakoupit rozšířenou jízdenku za 4,1 EUR.

Pokud byste ve městě zůstavali déle, vyplatí se vám pořídit si měsíční až roční kartu. Její cena se liší v závislosti na věkové kategorii cestujících. Kupříkladu základní měsíční jízdné si dospělý pořídí za 50,5 EUR, zvýhodněnou cenu budou mít jak mladší, tak starší cestující. Mladí do 20 let za stejný typ jízdného zaplatí 28,5 EUR, studenti od 20 do 26 let si ho pořídí za 32,1 EUR, důchodci od 65 do 74 let za 30,2 EUR a cestující nad 75 let za měsíční jízdenku zaplatí 29 EUR. Invalidé mohou městskou hromadnou dopravu využívat zcela bezplatně.

Oba typy jízdného zakoupíte buď v automatu nebo za přepážkou na kterékoli stanici metra.

Mapa metra ke stažení

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout

 

Seznam všech stanic

Linka č. 1

 1. J.F. Kennedy
 2. Villejean-Université
 3. Pontchaillou
 4. Anatole France
 5. Sainte-Anne
 6. République
 7. Charles de Gaulle
 8. Gares
 9. Jacques Cartier
 10. Clemenceau
 11. Henri Fréville
 12. Italie
 13. Triangle
 14. Blosne
 15. La Poterie

Jízdní řády

Linka metra je v provozu každý den, tedy od pondělí do neděle. Od neděle do středy začíná svůj provoz od 5:20 a končí v 00:40. Ve čtvrtek, pátek a sobotu svůj provoz začíná ve stejnou dobu, ale končí v 1:35. Během největšího provozu si na metro počkáte zhruba 1,5 minuty, v pozdějších hodinách o něco déle. Konkrétní podobu jízdních řádů si jednoduše zjistíte přímo na místě.

Autobusová doprava

Snadno se po městě můžete přepravovat také autobusovou dopravou. Jízda autobusem je však časově náročnější a můžete se na přecpaných slnicích zdržet. Některé autobusové linky skvěle navazují na metro a dopravu tedy můžete jednoduše kombinovat. Na přepravu autobusem využijete stejný typ karty jako na metro. Informace o jízdních řádech si lze zcela bez problémů zjistit na místě.

Taxi

Další možností přepravy je taxi, které je ve městě velmi rozšířené. Zaplatíte za něj ale poměrně dost peněz. My Vám však doporučujeme využít aplikaci UBER, kde máte kupón na první jízdu zcela zdarma!

Jak se do Rennes dostat?

Rozhodli jste se, že navštívíte Rennes? Nejjednodušším a nejlevnějším způsobem je využít leteckou přepravu. Níže jsme si pro Vás připravili ty nejvýhodnější letenky na cestu do Vaší požadované destinace.

Rezervujte si ubytování v Rennes

Rádi byste se ubytovali stylově a zároveň pohodlně? Nejlepším způsobem, jak poznat místní kulturu a najít nové přátele je ubytování přes Airbnb. Pokaždé když cestujeme do nové země, tak tento způsob ubytování využíváme. Můžeme Vám ho tak s klidným srdcem doporučit. Zajistili jsme na víc pro Vás slevu 750 Kč na první pobyt – to už za zkoušku stojí ne?

Preferujete raději hotely?

Přece jen byste si raději užili dovolenou v hezkém apartmánu nebo hotelu, kde máte All inclusive servis a o nic se nemusíte starat? Speciálně pro Vás se nám podařilo vyjednat 10% slevu z ceny ubytování na Booking.com. Tak neváhejte a využijte této mimořádné nabídky.

Závěr

Ať už se rozhodnete Rennes navštívit z jakýchkoli důvodů, přejeme vám, abyste si z tohoto místa odnesli mnoho zajímavých zážitků. Doufáme, že vám náš článek pomohl, a že nyní už máte větší představu nejen o městě jako takovém, ale hlavně o tom, jak se v něm pohybovat.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o své dojmy z Rennes dole v komentářích, a pokud chcete, připojte k němu i nějakou fotografii z cest.

Jak se vám líbil článek?