1 Dub

Metro ve Frankfurtu – Mapa, jízdné doprava

Vítáme Vás u dnešního článku s tématem o městě, které je finančním srdcem Evropy. Takto se jinak nazývá Frankfurt. Jestliže se někomu z Vás poštěstí nebo se rozhodne jet do tohoto města, pokusíme se Vám pomoci právě ve formě informací ohledně dopravy. Nejdříve Vás ale s tímto městem seznámíme blíže.

Frankfurt nad Mohanem

Toto město je největším městem jížní části německé spolkové země Hesensko. Frankfurt leží na řece Mohanu a má až přes 700 tisísc obyvatel. Především je velmi multikulturní, jelikož se na tomto území pohybují obyvatelé ze 180 národů.

Metro ve Frankfurtu

Pokud se rozhodnete cestovat metrem, nebudete mít rozhodně žádný problém, co se týče orientace. Frankfurtem projíždí metro nesoucí název U-Bahn. Nejedná se tak úplně o klasické metro, které znáte. Je to spíše taková podpovrchová tramvaj.

Mapa metra

Plánek metra ve Frankfurtu

Pro lepší rozlišení klikněte na obrázek – mapu lze i stáhnout 🙂

Abyte se lépe zorientovali v linkách metra, připravili jsme si pro Vás krátké povídání. Co se týče právě linek, jsou uspořádany do 3 svazků. Každý svazek tvoří několik linek, které mají své číslo.

Svazek 1 (modrá barva) obsahuje linky

  • U1
  • U2
  • U3
  • U8
  • U9

Rozebíhají se do stanic Bad Homburg, Oberursel-Hohemark, Riedberg, Nieder-Eschbach a Ginheim.

Svazek 2 (fialová barva) obsahuje linky

  • U4
  • U5

Rozebíhají se do stanice Bockenheimer Warte.

Svazek 3 (oranžová barva) obsahující linky

  • U6
  • U7

Rozebíhají se do stanice Heerstrase/Hausen.

Jízdné

Co se týče cen jízdenek, i ve frankfurtském metru mají několik druhů. Kupříkladu taková jednorázová. S tou můžete jet kamkoliv, přestupovat ale nesmíte jezdit nazpět a absolvovat okružní jízdy. Tato jízdenka stojí 2,60 EUR. Jako další je jízdenka denní, která Vás vyjde na 6,40 EUR a celodenní, které jsou spíše výhodnější pro větší skupinu lidí.

Jízdní karta ve Frankfurtu nad Mohanem

Doprava na letiště

U Frankfurtu nad Mohanem se nachází největší německé letiště, které je zároveň jedním z nejdůležitějších letišť na světě. Z centra města se na letiště dostanete S-Bahnem – linkami S8 nebo S9 z frankfurtského hlavního nádraží.

Další způsoby dopravy po městě

Projíždět Frankfurt je možné i jinými prostředky než metrem, samozřejmě. Počkat si můžete i na trolejbus nebo tramvaje. Zajímavé je, že jízdenky, které si zakoupíte, platí na jakémkoli druhu dopravy, který si vyberete. Nejrychlejší dopravu tu však zajišťuje S-Bahn, příměstská železnice.

Jak se vám líbil článek?